KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17154547

nr 1715 4547

Tord Leander Engström

(1914-1985), Sverige

Oljemålning, "Mot Bardu". Signerad. Olja på duk, 21x26 cm, yttermått inklusive ram: 26x30

Tord Leander Engström, svensk målare född i Stockholm 1914, död 1985.

Utrop:

700 kr

Såld:

600 kr

måndag 4 augusti 2025
kl 18:25:21

Tord Leander Engström

Läs mer om Tord Leander Engström